Head (tantsu)õpetajate päeva!

05.10.2023

Täna 5. oktoobril tähistame õpetajate päeva, et tunnustada ja väärtustada õpetajate panust laste ja noorte haridusse.

Lisaks alg-, põhi- ning keskkooli õpetajatele on ka huvihariduse valdkonna õpetajatel väga suur roll lapse elus, sest me motiveerime ja toetame lapse mitmekülgset arengut talle meelepärases ja eelistatud hobis – näiteks tantsimine.

 

Soovime tänada kõiki Minu Tantsukooli tantsuõpetajaid - Teie pühendumine on imetlusväärne ning panus huviharidusse hindamatu!

 

Tänane päev on paslik tutvustada Teile lähemalt Minu Tantsukooli perekonda kuuluvaid tantsuõpetajaid, kes iganädalaselt toovad läbi tantsu meie lastele sära silmadesse.

 

Elina Lill

 

 

Olen 33 aastane ning tänaseks tantsuõpetajana toimetanud 12 aastat nii mudilaste, laste, noorte kui ka täiskasvanutega. Minu lemmik tantsustiiliks on vaieldamatult tänavatants/hip-hop. Lisaks olen kogu selle aja vältel olnud ka tantsukooli loojaks ning eestvedajaks. Tantsupisik on mind saatnud terve elu - juba lasteaias lõin alati rõõmsalt kaasa kõikvõimalikes tantsuetendustes ning näidendites. Tallinna Muusikakeskkoolis lõpetasin põhikooli klaveri erialal. Just seal koolis hiilisime sõbrannadega tihti vabasse klassiruumi tantsukavasid mõtlema ning korraldasime teistele õpilastele erinevaid üritusi. Minu kõige suurem kirg tantsimise vastu tärkas umbes 10 aastaselt kui võtsin igal suvel osa Segasumma Suvila laagritest, kus pandi rõhku tantsukava õppimistele ning hiljem liitusin seetõttu ka Danceacti ning Waf kollektiividega.  

Ülikooli viimasel aastal (2011) asusin juhtima tantsuklubi ning alustasin tantsuõpetajana tegutsemist - peale seda pole ma enam tagasi vaadanud ning olen õnnelik, et olen saanud ühendada töö ning oma suure armastuse. Lisaks paljudele koolitustele olen omandanud Tantsuspetsialisti kutse (tase 6) ning Noorsootöötaja kutse (tase 6).

Oma töös hindan kõige rohkem sära laste/noorte silmades, enda heaolu ning loomise naudingut ja kogu tantsukooli tiimi!

 


 

Gerda Bergmann

 

 

Minu sporditee sai alguse 6 aastaselt iluvõimlemisest kui asusin treenima VK Janika võimlemisklubis. Peale kümmet aastat liikusin iluvõimlemiselt üle tantsimisele, millele olen pühendunud tänaseks juba 12 aastat. Spordi kõrvalt õppisin põhikoolis ka muusikat ning viiulimängu.

Juba väikesest peale teadsin, et tulevikus soovin töötada just lastega.  Tantsuõpetaja ametikohale asusin 8 aastat tagasi, kui sülle kukkus unistuste tööpakkumine mis ühendas mu kaks suurimat kirge: lastega tegelemine ning tantsimine.

Minu Tantsukoolis toimetan tantsuõpetajana, Tartumaa filiaali esindajana ning juhatan kogu tantsukooli igapäevatööd. Minu käe all õpivad 2,5-7a mudilased lastetantsu ja tantsulist võimlemist, kooliealistele noortele õpetan showtantsu millesse põimin erinevaid iluvõimlemise ja akrobaatilisi elemente.

Läbi aastate olen osalenud mitmetel erialastel koolitustel ning omandanud Tantsuspetsialisti (tase 6) ja Noorsootöötaja (tase 6) kutsetunnistused.

Oma tundides soovin pakkuda rõõmu tantsimisest, julgustust eneseväljenduseks ning toetavat ja pingevabat treeningkeskkonda. Minu soov on anda õpilastele võimalus kaasa rääkida ja osaleda loomisprotsessides – parimad tantsud on loodud just koostöös lastega!

Tantsuõpetajana on minu suurimaks tunnustuseks kui laps lahkub treeningust naerul näo ja hea tujuga!

 


 

Elina Melanija Tannenberg

 

 

Alustan tantsuõpetajana 8ndat hooaega! Tantsuõpetajana püüan olla mitmekülgne, et igaühel oleks minult midagi võtta.

Kõige pisematele õpetan lastetantsu ja akrobaatikat, koolilastele peamiselt show- ja tänavatantsustiile.

Õpetajana hindan üha rohkem lastega koostööd ning koos tantsude loomist!

 


 

Everiin Posti

 

 

Heips! Minu nimi on Everiin ning olen lapsest saadik tantsupõrandal keerelnud! Minu kirg tantsu vastu sai alguse, kui ma esmakordselt oma jalgadega rütmi tundsin ja sellest ajast saadik pole suutnud enam lõpetada.
Tants ei ole lihtsalt kehaliikumine, vaid see on keele ja emotsioonide väljendusvahend. Minu eesmärk on õpetada mitte ainult tehnikat, vaid ka seda, kuidas tuua igasse sammu kirg ja emotsioon.
Ma soovin aidata oma õpilastel saavutada oma tantsulised unistused ning saata neid teele enesekindlate ja säravate tantsijatena. Loomulikult ei puudu minu tantsutundidest ka vallatud hetked ja naer, sest tants on pidu, mis kestab terve elu.  See on rõõmu ja vabaduse allikas, ja ma olen õnnelik, et saan seda armastust ja entusiasmi oma õpilastega jagada!

 


 

Sofia Nedorezova

 

 

Tallinna Balletikooli 2022 aasta lõpetaja. Rahvusooper Estonia balletiartist 2021-2023 aastatel. Professionaalselt valdan klassikalise- ja kaasaegse balleti tantsu. Olen väga loominguline, sõbralik, lahke ja rõõmsameelne.

Minu tantsutundides on lõbus ja tore. Mulle meeldib lapsi kiita ning toetada nende tantsulistes ettevõtmistes. Samuti olen alati uhke nende väikeste saavutuste üle.

 


 

Jeanette Zhurzha

 

Olen teise põlvkonna Tantsuõpetaja 17 aastat.  Õppinud 2 aastat Tallinna Tantsuakadeemias. Edukaim treener 3 aastat Märt Agu Tantsuakadeemias. Olin 3 aastat Getter Jaani koreograaf ja tantsija. Diamonds tantsugruppi asutaja. Osalenud ja juhendanud 100 projekte.

Minu Tantsukoolis olen olnud 6 aastat treener ja juhendanud selle aja jooksul tuhandeid õpilasi.

 


 

Laura Olesk-Sullakatko

 

 

Olen Minu Tantsukoolis Saaremaa filiaali  eestvedaja ning arveldus- ja kommunikatsioonijuht. Saaremaal olen nüüdseks tantsukooli eestvedaja olnud juba pea kümme aastat. Minu energia ja lõbus olek panevad särama iga tantsulapse silmad treeningsaali sisenedes. Pean tähtsaks, et laps tunneks end tantsides hästi ja enesekindlalt. Hetkel küll pisibeebi tõttu ma treeninguid ise läbi ei vii kuid tulevikus loodan seda taas kindlasti teha!

 


 

Kädi Hämarik Benno

 

 

Olen lapsest saadik tegelenud laulmise ja tantsimisega. Palju aastaid on olnud minu hobiks ja kireks võistlustants. Eriti südamelähedased on mulle ladina rütmid. Oma tundides kasutan võistlustantsu tehnikaid, sekka ka jazzi ja iluvõimlemise elemente. Minu jaoks on tähtis, et tantsimine paneks laste silmad särama ja tekitaks neis hea enesetunde. Soovin sütitada tantsupalaviku ka nende südameis. Tantsime nii nagu keegi ei vaataks!

 


 

Kristiine Pajussaar

 

 


 

Lilian Mõttus

 

 

Olen tantsuga tegelenud juba koolitee algusest. Selle jooksul olen õppinud palju erinevaid stiile - tänavatants, kaasaegne tants, jazztants, rahvatants. Tantsuteel olen osalenud paljudel võistlustel nii välismaal kui ka Eestis, olnud osa telesaatest ja tantsulavastustest ning hiljem ka mitmest showgrupist.

Kuigi mul on kogemust paljude stiilidega, on minu südame võitnud kaasaegne ja jazztants. Mul on kogemust erinevas vanuses gruppide juhendamises. Oma treeningutes meeldib mulle õpetada tantsutehnikat loominguliselt ja mänguliselt. Viin läbi treeninguid Tartumaal erinevas vanuseastmes lastele.